Azoth - Ezoterické fórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Zhotovovanie talizmanov

3 posters

Goto down

Zhotovovanie talizmanov Empty Zhotovovanie talizmanov

Odoslať  Azoth Ne máj 15, 2011 2:37 am

Do tejto témy môžete písať, aké ste si už vyrobili talizmany alebo ako sa vyrábajú... Very Happy
Azoth
Azoth
Učeník
Učeník

Počet príspevkov : 83
Join date : 14.05.2011
Bydlisko : Žiar nad Hronom

https://azoth.forumsk.com

Návrat hore Goto down

Zhotovovanie talizmanov Empty Článok o talizmanoch

Odoslať  Damián Ne máj 15, 2011 7:18 pm

Našiel som zaujímavý článok o talizmanoch, tu je:

Talizmany a ich ochranná moc

Snáď ani niet pod slnkom človeka, ktorý by vo svojom živote nemal nejaký talizman. Aj keď moderní ľudia si chápanie tohto predmetu v mnohom zjednodušili a jeho význam ochudobnili o mnoho aspektov, kto by nepoznal funkciu štvorlístka, striebornej mince, podkovy, ...


Minulosť a história talizmanov je bohatá. Magické predmety, vyrobené „ tu dole „ ľuďmi po veky ovplyvňovali priebeh konania „tam hore“. Talizmany, vytvorené za istých podmienok viazali pozitívne sily a prinášali šťastie, lásku a zdravie.

Každý staroveký národ mal pre tieto predmety svoje pomenovanie : Sumeri ich nazývali sagha, Asýrčania mamitu. Ich dnešný názov sa odvodzuje z niekoľkých jazykov – z arabského talsam, tilsem , čo znamená posvätenie, tureckého talis, talism – kúzelný obraz a gréckeho telesma – dokonanie. To všetko vystihuje ich podstatu a účel.

Ich účelom je chrániť

Základnou vlastnosťou týchto magických predmetov, lebo takými by skutočné talizmany mali byť, je aktívna ochrana. Vyrábajú sa podľa špecifickej technológie, podľa presných zákonitostí a s presne definovaným cieľom. Aby mali žiadaný účinok, mali by byť vyrobené pre konkrétneho jedinca , ktorý ho bude používať. Nemôže ho vyrobiť ktokoľvek bez patričných znalostí. Výrobca musí ovládať mnoho špeciálnych vedomostí vzájomných vzťahoch planét, znamení, kovov, farieb, kameňov, vôní, rastlín, vybrať si pre jednotlivé zámery správny čas, deň v týždni, poznať magické vlastnosti čísiel, písmen, formúl, súr, mantier.

Ak vás to neodradilo a nestačí vám ku šťastiu vlastniť štvorlístok, plyšáka či podkovu, vlastnoručne vyrobený má vraj najsilnejšie účinky. Trúfnite si teda aspoň na tie jednoduchšie, ale najprv sa dôkladne poučte v príslušnej literatúre. Je to však zložitý a časovo náročný proces a preto je omnoho jednoduchšie využiť služby zručných a veci znalých výrobcov ( je možné ich objaviť aj na internete) a takto získané talizmany aktivovať použitím príslušného rituálneho posvätenia.

A ako také talizmany vlastne vyzerajú?

Rôzne ! Tie jednoduchšie si môžete napísať aj sami. Starohebrejské slovíčko, ktoré si z mágie vypožičali kúzelníci a ktoré pozná každé dieťa zapísané na pergamene v tvare A B R A K A D A B R A a nosené na tele vám pomôže odstrániť bolesti.
Rastlinné talizmany sú veľmi široká kategória, v zásade sa však zbierajú počas splnu. Používajú sa na lásku ( ruža), nočné mory ( vŕbová kôra),uhranutie, ochranu pred zlými silami a podobne.

Jeden z najsilnejších talizmanov je egyptský kríž – ankh. Ten sa dá kúpiť bez problémov dokonca aj u nás v obchodoch s orientálnym tovarom. Pohlcuje škodlivé vibrácie a usmerňuje ich od nositeľa preč. Je to mocný žiarič a treba vedieť, ako ho nosiť alebo umiestniť.
Magické koleso úspechu priťahuje úspech v obchode a výrobe, rozmnožovanie majetku a správne rozhodnutia.
Pentagram je nielen symbolom bielej mágie, ale aj ako talizman ochraňuje pri magických úkonoch .

Pokiaľ niekto niečomu verí dosť pevne - celou dušou a chce, aby to tak bolo, tak je veľmi pravdepodobné, že sa to tak aj stane. Eo ipso ! ( Práve preto !) Lebo myšlienky priťahujú činy. Veľa o tom vedia tí úspešní. Talizman nie je liek na všetko, sú hranice, pokiaľ možno ísť. A neposlúcha na rozkaz. Je tu na to, aby pripravil podmienky, miesto a čas. Ostatné je na vás.

Damián
Začiatočník
Začiatočník

Počet príspevkov : 1
Join date : 15.05.2011

Návrat hore Goto down

Zhotovovanie talizmanov Empty Re: Zhotovovanie talizmanov

Odoslať  Makabi Ne marec 02, 2014 10:50 pm

Damián napísal:Starohebrejské slovíčko, ktoré si  z mágie vypožičali kúzelníci a ktoré pozná každé dieťa zapísané na pergamene v tvare  A B R A K A D A B R A   a nosené na tele vám pomôže odstrániť bolesti.

Ja len technický detail:
to starohebrejské slovíčko sa vokalizuje "avra kadavra". A s bolesťou tam nevidím žiadny súvis.

Makabi
Začiatočník
Začiatočník

Počet príspevkov : 1
Join date : 02.12.2012

Návrat hore Goto down

Zhotovovanie talizmanov Empty Re: Zhotovovanie talizmanov

Odoslať  Sponsored content


Sponsored content


Návrat hore Goto down

Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.