Azoth - Ezoterické fórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Magický kruh

Goto down

Magický kruh Empty Magický kruh

Odoslať  Azoth za Ne máj 29, 2011 8:59 pm

Magický kruh v evokativní magii, sestavení magického kruhu. Při evokaci určitých démonických sil bývá operatér z kruhu často lákán, nebo se objevuji určité hrozby, které ho mají donutit, aby z kruhu uprchl - ale to nesmí za žádných okolností učinit...

Magický kruh v evokativní magii

Základní a nenahraditelný obranný prostředek používaný v evokativní magii. Chrání evokatéra před agresí evokovaných sil. Rýsuje se podle určitých předpisů svěcenou křídou, uhlem, nebo jen magickým mečem. Při velkých evokacích je vždy nutno zhotovit kruh narýsovaný svěcenou křídou podle daného vzoru, který obsahuje jména andělů a magické signatury. Při pracích v přírodě se magický kruh rýsuje na velké plátno nebo se nahrazuje, pokud to druh operace dovoluje, kruhem vytvořeným z posvěcené šňůry.

Sestavení magického kruhu

Magický kruh se sestavuje ze tří nebo více soustředných kruhů. Mezí první dva vnější kruhy se vepisují svatá jména, jména géniů signifikujících dobu evokace a další magické znaky mající vztah k předmětu evokace. Velikost kruhu není přesně určena, má být však prostorný, aby se v něm mohl evokatér, případně se svými pomocníky, dobře pohybovat. Kruh vymezuje prostor operatérovy činnosti, který je chráněn před útokem evokovaných sil. V kruhu může být přítomno více osob, májích být však lichý počet. Osobu je možno nahradit zvířetem, kočkou nebo psem; je-li použito zvířete, musí být v kruhu připoutáno.

Práce v magickém kruhu

Do kruhu se před započetím evokace vstupuje rituálním způsobem a po vstupu se kruh nahoře uzavírá znamením kříže, které se učiní magickým mečem. Během evokace nesmí nikdo z jejich účastníků kruh opustit a nesmí učinit pohyb, který by přesahoval prostor vymezený kruhem. Po skončeni evokace se obvykle prostor operace očistí příslušným kuřidlem, "duchové" jsou odesláni a teprve potom lze z magického kruhu vykročit a kruh zrušit. Správně zhotovený kruh, opatřený signaturami, tvoři absolutní ochranu všech, kdož jsou v kruhu bčhem evokace přítomni. Při evokaci určitých démonických sil bývá operatér z kruhu často lákán, nebo se objevuji určité hrozby, které ho mají donutit, aby z kruhu uprchl - ale to nesmí za žádných okolností učinit. Při velkých evokacích se kruh opisuje čtvercem a tento opět kosočtvercem, v jehož rozích jsou postaveny svítilny. Před kruhem se rýsuje "trojúhelník.
Azoth
Azoth
Učeník
Učeník

Počet príspevkov : 83
Join date : 14.05.2011
Bydlisko : Žiar nad Hronom

https://azoth.forumsk.com

Návrat hore Goto down

Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.