Azoth - Ezoterické fórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Škola mágie

Goto down

Škola mágie Empty Škola mágie

Odoslať  Azoth za Ne máj 29, 2011 9:25 am

Magická cvičení


Proto, aby nám magie dokonale fungovala, měli bychom ovládnout tři základní věci: svoji mysl, svoje představy a své emoce. Myšlenky v magické práci nechávají potřebný otisk ve světě mentálním, představy ve světě astrálním a emoce jsou nositeli energie. Jedny bez druhých zmůžou jen málo. K jejich zvládnutí byla v magii vypracována řada cvičení.

Kdy a jak cvičit

Pro magická cvičení by jsme si měli ze začátku najít klidné místo, kde nebudeme rušeni a stanovit čas, kdy budeme pravidelně cvičit. Je to stejné, jako s posilováním těla.Důležitá je pravidelnost a postup od jednoduššího k obtížnějšímu. Čím častěji budeme cvičit, tím budou výsledky výraznější. Pro magickou práci existuje nadání jako pro všechno ostatní. Někdo se bude učit rychleji, někdo pomaleji. Výsledek však bude záviset vždy na vaší vytrvalosti. Někdy v sobě díky cvičení objevíte nadání pro něco o čem jste ani neměli tušení a mile vás to překvapí.

Magický deník

Může být obyčejný sešit, nebo pergamen vázaný v kůži. To záleží jen na vás. Do deníku budete zaznamenávat váš plán cvičení, kdy jste skutečně cvičili, co jste cvičili, jak se vám cvičení dařilo, váš pokrok. Můžete sem zaznamenávat své vytvořené magické formule, jejich úspěšnost. Svá přání a rychlost jejich splnění či nesplnění. Zaznamenávejte sem i všechny náhody a shody okolností, které vás potkají. Můžete sem psát i své sny a řadu dalších věcí, které uznáte za vhodné. Vaše záznamy budou pro vás ukazatelem vašeho vývoje. Je však pravidlo, že váš magický deník by měl zůstat věcí vašeho největšího soukromí. Věci v něm zapsané jsou pro ostatní tabu.[/justify

Cvičení k ovládnutí mysli:


Podržení jedné myšlenky

[justify]Pohodlně se usaďte a zavřete oči. Soustřeďte se na to, jak se ve vaší hlavě objevují myšlenky. Věnujte se pouze jedné z nich a ostatní odežeňte. Pokuste se tuto myšlenku podržet co nejdéle, aniž by ji přerušila myšlenka jiná. Pokud vydržíte pět minut bez přerušení u jedné myšlenky, cvičení jste zvládli. Můžete to zkusit s otevřenýma očima. Později i ve společnosti více lidí. Vypadá to jednoduše, ale není. Buďte k sobě poctivý. Jde o váš rozvoj.

Vytvoření nulového myšlenkového stavu

Toto cvičení je velmi důležité a s jeho dokonalým zvládnutím budou vaše výsledky v magii mnohem výraznější. Nulovým stavem doporučuji začít každý magický rituál a odříkávání každé magické formule. O co jde. Posaďte se a zavřete oči. Nechte myšlenky volně proudit vaší hlavou, ale žádné z nich nevěnujte pozornost. Začněte je důsledně odhánět, až postupně zmizí. Vaše hlava musí být prázdná. Bez myšlenek, bez představ. Zprvu můžete připustit pouze myšlenku, že na nic nemyslíte. Potom odežeňte i ji. Absolutní stav bez myšlenek je nulovým stavem. V něm by jste měli vydržet opět nejméně pět minut. Pokud jste schopni vydržet v nulovém stavu, vytvořte si malé gesto, které uděláte vždy, když se do nulového stavu dostanete. Může to být například zkřížení dvou prstů. Později bude stačit gesto zopakovat a nulový stav se dostaví jak na rozkaz sám. Toto cvičení je obtížné, ale kdo je zvládne, pozná pocit nekonečné blaženosti a citlivější i splynutí s vesmírem. Je to cvičení, které vás postaví na práh opravdové magie. Věnujte mu proto maximální pozornost. Zvyšuje i koncentrační schopnost v běžném životě. Po zvládnutí vám ostatní necvičení lidé přijdou, ve schopnosti soustředit se, jak malé děti.

Oddělení mysli od těla

Toto cvičení nás posune zase o kousek dál. Odhalí nám skrytou strukturu a povahu věcí, naučí nás vžít se do pocitů zvířat i lidí a ovládat je skrze ně samé. Kdo toto cvičení bude cvičit opravdu poctivě a pravidelně po delší čas, získá nad ostatními velikou moc, která by však nikdy neměla být zneužita. Měla by vždy sledovat pouze ušlechtilé cíle. Znovu zde musím zdůraznit, že zneužití magie se vždy vrátí svému původci, stejně jako se nám vrátí dobro které vykonáme. Posaďte se a před sebe postavte nějaký předmět. Dívejte se na něj. Vnímejte jeho velikost, barvu, hmotnost, materiál, účel, polohu v prostoru. Potom zavřete oči a představte si, že vy sami jste tímto předmětem. Máte všechny jeho vlastnosti a nacházíte se v prostoru na jeho místě. Zcela zapomeňte na své tělo. Jste pouze tímto předmětem. V tomto stavu by jste měli vydržet bez přerušení pět minut. Zpočátku to půjde velmi obtížně a často se v duchu budete jakoby vracet do svého těla, ale častým cvičením to překonáte. Až vám to půjde bez problémů z jedním předmětem, zkuste další a další různých vlastností. Potom přejděte k přemisťování mysli do zvířat a nakonec lidí. U zvířat a lidí se zaměřte i na jejich pocity a myšlenky.

Cvičení k ovládnutí představ


Víme že představy jsou dalším důležitým kamenem v magické práci. Jejich zvládnutí je bezpodmínečně nutné.

Podržení jedné zrakové představy

Tak, jak jsme se koncentrovali na jednu myšlenku, tak se teď budeme koncentrovat na jednu představu. Představte si vám důvěrnou věc. Pokud nemáte představivost, můžete si před sebe takový předmět položit, chvíli se na něj dívat, pak zavřít oči a snažit se ho co nejpřesněji vybavit. Představu by jste měli podržet co nejdéle. Tak to zkoušejte s různými předměty. Po čase by jste si měli vybavit jakýkoliv předmět na který si vzpomenete. Ze začátku budete před svým vnitřním zrakem předměty spíše tušit než skutečně vidět, ale to není rozhodující a časem se to bude zlepšovat. Stejně tak si vybavujte rostliny zvířata lidi, krajiny. Představu jednoho předmětu by jste měli být schopni podržet pět minut bez přerušení. Po zvládnutí vytvořte představu určitého děje a tu rozvíjejte před svým vnitřním zrakem. Můžete také zkoušet předmětům v představě měnit barvu.

Podržení zvukové představy

Představte si zvon. Jeho tvar, barvu, velikost. Zvon se začíná houpat a srdce naráží do těla zvonu. Ozve se zvuk zvonu. I zde si je možné ze začátku pomoci kupříkladu malým zvonečkem a následně si jeho zvuk vybavovat. Zkoušejte si představit různé zvuky se kterými se setkáváte. Zvuk je dobré hned doplnit zrakovou představou. Představu zvuku opět podržte bez přerušení pět minut. Potom jste cvik zvládli.

Podržení čichové představy

Představte si, že sedíte na louce plné květin. Vidíte barvu květů, slyšíte včely a zpěv ptáků.Skláníte se k růži, která kvete. Cítíte její vůni. I zde může pro začátek pomoci skutečné růže. Stejně dobře si však můžete představovat i vůně svých oblíbených pokrmů. Cílem je vždy si vybavit jakoukoli vůni.

Představa tepla a chladu

Zavřete oči a představte si, že jste středem ohnivé koule. S každým nádechem roste vaše Vnitřní i povrchová teplota. Můžete postupovat po jednotlivých částech těla. Pocit tepla by jste měli skutečně cítit. Vycvičená mysl dokáže zvýšit teplotu tak, že výsledek je měřitelný teploměrem. Při navození pocitu chladu postupujeme obdobně. Představujte si, že jste ponořeni do ledové vody. Výsledkem by měl být skutečný pocit chladu. Mě osobně při tomto cvičení často začnou cvakat zuby. Při obou těchto cvičení je důležité nakonec pocit chladu či horka vypustit z těla ven a navodit stav, kdy se cítíme dobře. Představujeme si, jak s každým výdechem horko či chlad z nás odchází a po těle se nám rozlévá příjemný pocit harmonie. Je dobré, když cvičení pro pocit tepla a chladu cvičíme odděleně, ne hned po sobě.

Představa lehkosti a tíhy

Zavřete oči a představte si že vaše tělo je duté a jeho vnější obal tvoří jen lehounká vrstvička. S každým nádechem do vás proudí zahřátý vzduch, který vás nadnáší. Cítíte stále větší pocit lehkosti. Ponechte si v sobě tento pocit lehkosti a soustřeďte se pouze na něj. Popěti minutách jej vypusťte z těla ven. Při navozování pocitu tíhy si představte zase vaše tělo duté. Tentokrát s každým nádechem do vás bude proudit váha těžkého kamení. Opět si podržte tuto představu pět minut a pak ji vypusťte z těla.

Představa světla

Opět si představte svoje tělo duté. Jste středem vesmíru a kolem vás není nic jen zlaté světlo. S každým nádechem toto světlo proniká do vás a zhušťuje se. Jste celí naplněni světlem a ono září z vás. Měníte se ve světelnou bytost. Cítíte, že je to světlo nekonečné lásky a má magickou moc. Chrání vás před vším zlým, má moc uzdravovat a plnit každé přání. Oproti minulým cvičením, kdy jsme se na konci vraceli do výchozího stavu a pocity vypouštěly z těla ven, pocit světla si můžeme zachovat v sobě. Pokud svoje chování dokážeme přizpůsobit tomuto světlu lásky ( později se zmíním, jak ovládnout své negativní vlastnosti ), dá nám schopnost léčit, schopnost urovnávat vztahy, respekt ostatních, pro ostatní lidi se staneme atraktivnější a ochrání nás před zlem. Být naplněn tímto světlem lásky je tou nejlepší ochranou před černou magií a vlivem zla vůbec.

Azoth
Azoth
Učeník
Učeník

Počet príspevkov : 83
Join date : 14.05.2011
Bydlisko : Žiar nad Hronom

https://azoth.forumsk.com

Návrat hore Goto down

Škola mágie Empty Re: Škola mágie

Odoslať  Azoth za Ne máj 29, 2011 9:27 am

Cvičení k ovládnutí emocí


V tomto cvičení nám půjde o to, abychom byli schopni kdykoliv si vybavit a prožít jakoukoli kladnou emoci ( radost, pocit štěstí, úspěchu, lásky, klidu, vítězství, soucit …..). Na pomoc pozveme opět svoji již cvičenou zrakovou představivost. Představíme si kupříkladu chvíli, ve které jsme se cítili velmi šťastni. Zkusíme ten okamžik prožít znovu i s emocí štěstí. Tak jak jsme si vytvářeli gesto ze zkřížených prstů pro nulový stav, tak si vytvoříme gesto i pro pocit štěstí. Může to být třeba vytvoření kroužku z ukazováčku a palce. Toto gesto pak použijeme nejen v každé představě štěstí, ale i ve chvílích v životě, kdy skutečný pocit štěstí máme. Při pravidelném používání gesta, samo získává moc navodit nám pocit štěstí.Vytvořte si postupně gesta i pro ostatní kladné emoce. Cvičte postupně. Po zvládnutí jedné emoce teprve přistupte k další. Pokud k emocím poctivě nacvičíte gesta, budete moci v každou chvíli během života jednoduše přepnout na potřebnou emoci.
Azoth
Azoth
Učeník
Učeník

Počet príspevkov : 83
Join date : 14.05.2011
Bydlisko : Žiar nad Hronom

https://azoth.forumsk.com

Návrat hore Goto down

Škola mágie Empty Re: Škola mágie

Odoslať  Azoth za Ne máj 29, 2011 9:28 am

Uvolnění těla před magickou pracíUvolnění těla jsem popsal výše v kapitolce „ postup magické práce“. Chtěl bych zdůraznit, že je opravdu základním a výchozím cvičením pro řadu postupů.Ať už je to magie, psychoterapie, hypnóza, astrální cestování nebo pouhé uvolnění pro zbavení napětí. Navozuje klid těla, ducha i mysli. Mění naši mozkovou činnost a umožňuje nám proniknout do podvědomí. Tento stav je pak mnohem efektivnější pro výše zmíněné činnosti. Toto cvičení postupného uvolňování těla je dobré cvičit co možná nejčastěji. Využijte při něm postavení očí za zavřenými víčky, které by se měly dívat mírně šikmo vzhůru. Navodí to ty správné mozkové vlny. I pro toto cvičení je dobré vytvořit gesto, které nám po čase cvičení samo navodí tento stav.Doporučuji spojení špiček tří prstů ( palec, ukazovák, prostředníček). Toto gesto ( metodu tří prstů) používají pro navození stavu uvolnění zastánci jedné metody kontroly mysli, má tedy v astrálním i mentálním světě dostatečně silný otisk a nám to umožní z tohoto silného pramene čerpat a zároveň ho posilovat.Uvolňovací cvičení bychom měli provést před každou magickou prací. Pokud jsme již dobře cvičení, stačí použít pro uvolnění zmíněnou metodu tří prstů.
Azoth
Azoth
Učeník
Učeník

Počet príspevkov : 83
Join date : 14.05.2011
Bydlisko : Žiar nad Hronom

https://azoth.forumsk.com

Návrat hore Goto down

Škola mágie Empty Re: Škola mágie

Odoslať  Azoth za Ne máj 29, 2011 9:40 am

Kultivace vlastností


Toto cvičení by mohlo být zařazeno před všechna ostatní, ale zcela záměrně ho uvádím až nyní. Čtenář, který dočetl až sem projevil dostatek zájmu, aby mu mohlo být sděleno další tajemství na duchovní cestě, která se nazývá magie.Hlavní motivací člověka pro studium magie je ze začátku vždy zvědavost a touha získat jednoduchými prostředky nějakou výhodu pro sebe. Můžou to být peníze, zdraví, láska, úspěch či cokoliv jiného. Na tom není nic špatného, ba naopak. Tyhle touhy ženou náš svět kupředu, pokud nikomu neubližují. Každý z nás má plné právo na lásku, štěstí, úspěch, peníze….. A věřím, že je každý může také mít. Magie je jedna z cest. Začnete cvičit magická cvičení a pocítíte tu obrovskou moc která ve vás dřímala. Všechno to, co jste chtěli začne přicházet a vy zjišťujete že to hmotné přestává mít pro vás takový význam jako na začátku, už jenom pro to, že už to stejně máte. Začnete chtít víc. Proniknout hlouběji do podstaty magie, světa kolem a sama sebe. Začnete zjišťovat že můžete získat i odpovědi na otázky, které jsou běžným smrtelníkům utajeny. Toužíte být dokonalejší a dokonalejší. Snažíte se potlačit své špatné vlastnosti a zjišťujete že magická práce a poznávání se tím velmi zefektivní. Vzniká kruh. Čím více kultivujete své vlastnosti tím je magická práce jednodušší. A čím více pronikáte do magie, tím máte touhu být dokonalejší. Kdo dospěje k tomuto magickému kruhu, může se začít nazývat mágem, protože je opravdu na té správné magické cestě bez ohledu na stupeň momentálního magického vývoje.

Pokud jste k tomuto magickému kruhu ještě sami nedospěli, máte možnost začít pracovat na kultivaci svých vlastností
a celý proces urychlit systematickou prací. Magie vždy vrací mnohonásobek toho, co do ní vložíte. Pokud uvažujete čistě pragmaticky, můžete si být jistí, že vaše úsilí na kultivaci vlastností se vám rozhodně zúročí. Tolik úvodem. Vezměte si čistý list papíru a rozdělte ho do dvou sloupců. Do prvního napište všechny dobré vlastnosti které znáte a do druhého všechny špatné. Nespěchejte a vždy když přijdete na další vlastnost dopište ji na tento seznam. Postupem času budete objevovat stále další vlastnosti a tento proces tvorby seznamu vlastně nikdy nebude zcela dokončen.
Ale právě v tom spočívá základní kámen vašeho vývoje. Hned od začátku každou vlastnost ze seznamu podrobte vlastní analýze.

Uvědomte si, co všechno si pod tou či onou vlastností představujete. Potom si vezměte svůj magický deník a na čistý list si nadepište „ moje vlastnosti“. Stránku zase rozdělte. Do levého sloupce vyberte a zapište ze seznamu ty dobré vlastnosti o kterých si myslíte, že je máte. Do pravého sloupce pak vlastnosti špatné. Buďte k sobě kritičtí. Vaším prvním úkolem bude v následujících pěti dnech sledovat, kdy se projeví vaše dobré vlastnosti. Za každý projev některé dobré vlastnosti si k ní udělejte čárku do seznamu. Sami vyhledávejte situace, kdy tyto vlastnosti dostanou příležitost. Čím více čárek v těchto pěti dnech nasbíráte tím lépe. U vlastnosti s nejméně čárkami zkuste vytvářet více příležitostí.
Stejně tak budete sledovat své vlastnosti špatné. Za každý projev k ní napíšete čárku. Zde se ovšem budete snažit potlačit tento projev hned v zárodku. Pokud se vám to podaří, čárku psát nemusíte. Ale rozhodně si jí napište do vlastností dobrých k sebeovládání. Po pěti dnech proveďte vyhodnocení. Podívejte se jak si která vlastnost vedla a zkuste říct proč. Vytvořte plán jak ještě více zesílit projev dobrých vlastností a potlačit špatné.

Toto počáteční cvičení nám ukáže rozložení našich vlastností a hlavně nás naučí pozorovat vlastní emoce a myšlenkové pochody. A to je první krok k jejich ovládnutí.V tomto cvičení bychom měli vydržet i po uplynutí pěti dní a mělo by se stát součástí naší osobnosti. Měli bychom stále vyhledávat příležitosti pro naše dobré vlastnosti a potlačovat špatné. Pokud vám vyhovuje čárkový systém, pokračujte v něm. Další vyhodnocení proveďte po měsíci. Podívejte se nyní na váš seznam vlastností a vyberte takovou dobrou vlastnost, kterou nemáte a chtěli by jste mít. Přemýšlejte o tom, jak a kdy se u lidí projevuje a kde by jste její projev mohli uplatnit vy. Vymyslete si běžnou situaci a představte si v ní sami sebe s touto dobrou vlastností. Např.: Chtěli by jste mít schopnost mluvit bez zábran před více lidmi. Chodíte do školy. Jednou z možností je připravit si referát. Doma ho vypracujte a představujte si, jak ho přednášíte před třídou a jste při tom naprosto sebevědomí. Pociťujte v představě pocit vítězství. Vytvořte si k tomuto pocitu a představě magickou formulku a odříkejte jí. Tomuto mentálnímu nácviku se věnujte den nebo dva. Stanovte si odměnu kterou si dáte za realizaci. Pak jděte a realizujte to ve skutečnosti. Odměňte se. Hledejte další a další příležitosti k hovoru na veřejnosti. Za každou realizaci připište čárku do seznamu. Časem zjistíte, že mentální přípravu již nepotřebujete a jste schopni mluvit před více lidmi i bez přípravy. Až na to dojde připište si tuto vlastnost do svého magického deníku ke svým dobrým vlastnostem. Nezapomeňte ji čas od času posilovat. Přejděte pak k další dobré vlastnosti, po které toužíte a získejte ji stejným způsobem. Je to práce, která rozhodně není jednoduchá a chce od nás mnohdy velké sebezapření. Ale rozhodně stojí za námahu. Zcela opačně budeme postupovat u vlastností špatných.

Stále se snažíme eliminovat již zárodky každého projevu špatných vlastností. Zvláště se však zaměříme na tu špatnou vlastnost, která se u nás projevuje nejslaběji. Bude nejjednodušší ji odstranit. Rozhodněte se, že se u vás už nikdy neprojeví. Představte si situace,ve kterých se projevuje. Tuto představu v duchu vymažte jakoby jste mazali tabuli. Nahraďte ji představou jak celou situaci zvládáte pomocí svých dobrých vlastností. Uvědomte si v duchu příjemný pocit vítězství nad sebou. Představu zakončete rozkazem: „Tak se staň“. Opakujte tyto představy pravidelně vždy před usnutím a po probuzení. Za čas nechtěnou vlastnost opravdu zvládnete. Potom ji můžete v magickém deníku škrtnout. Už to není vaše vlastnost. Stále ji však kontrolujte. Tak postupujte od jedné špatné vlastnosti k druhé. Při zvládání špatných vlastností nám může velmi pomoci, když se budeme snažit nahradit je současně vlastnostmi opačnými, kladnými. Jako třeba: Netrpělivost trpělivostí, vznětlivost rozvahou, pocit méněcennosti sebevědomím, domýšlivost pokorou atd.. Chci upozornit na jedno velké úskalí, které hrozí při zvládání negativních vlastností. Je to naše ego a potřeba vypadat před ostatními lidmi podle našich představ. Může docházet k situacím, že vědomým potlačením některé naší vlastnosti tuto svou potřebu narušíme.

Dám příklad. Stojíme v obchodě ve frontě u pokladny. Někdo se na nás neprávem oboří že jsme ho předběhli. Za normálních okolností by jsme se do něj pustili a sprostě mu vynadali. Jenže my potlačujeme svoji vznětlivost. Ten člověk na nás řve čím dál víc. Když nezačneme řvát také, budeme vypadat jako hlupáci. A my vypadat jako hlupáci nechceme. A tak to nevydržíme a spustíme nadávky. V té chvíli jsme prohráli svoji malou vnitřní bitvu, ale co je ještě horší, nezvítězili jsme ani nad tím člověkem. Jen jsme si každý zařvali to svoje. Ostatní přítomní nás posoudili jako cholerika. Měli jsme jinou možnost ? Měli. Mohli jsme toho člověka klidně nechat řvát a jen suše poznamenat: „ Promiňte, ale velmi se mýlíte. Tady jsem stál hned od počátku a tak to i zůstane.“ Můžete mu věnovat i úsměv. Pokud by pokračoval, jen zopakujte: „ je mi líto, ale mýlíte se.“ Dál se mu přestaňte věnovat.Můžete mi věřit, že navenek rozhodně nebudete vypadat jako poražený. I po letech kultivace svých vlastností přijdou chvíle, že se neovládnete.

V těchto případech je důležité celou situaci rozebrat dodatečně v klidu ještě jednou v duchu, podívat se na ni z pohledu druhé strany a i v případě že jste jednoznačně přesvědčeni, že pravda byla na vaší straně, odpusťte a zapomeňte. Někdy je také dobré najít v oné situaci svoji chybu, nebo svoji část viny. Při kultivaci vlastností nám rozhodně nejde o to, vychovat ze sebe nějakého pokorného, poslušného beránka, ale sebevědomého a zároveň citlivého člověka, který se nebojí říct svůj názor, ale je vnímavý i k názorům a potřebám ostatních. Prosazujme se , ale slušně a ne na úkor ostatních. Kdo zkultivuje své vlastnosti, vytvoří v sobě rovnováhu a harmonii, která umožní mnohem snadněji ovládat tvořivé síly vesmíru. A to je cílem každého mága.
Azoth
Azoth
Učeník
Učeník

Počet príspevkov : 83
Join date : 14.05.2011
Bydlisko : Žiar nad Hronom

https://azoth.forumsk.com

Návrat hore Goto down

Škola mágie Empty Re: Škola mágie

Odoslať  Azoth za Ne máj 29, 2011 9:46 am

Plán cvičení

Pro každou práci či zábavu ve které chceme dosáhnout určitého pokroku je důležitý plán. Stejně tak v magii. Pokud necháme náš pokrok a cvičení náhodě, většinou se nikam nedostaneme. Než začneme náš plán tvořit, ujasníme si, kolik času a kdy můžeme na magii vyčlenit, Která cvičení do něj zahrneme. Doporučuji začít s méně cviky, ale o to častějším opakováním.Jakmile uvidíte že se vám cvičení daří, přiřaďte k němu další nové cvičení.Uvedu vzorový plán , který má tři stupně. První stupeň je určen začátečníkům. Cvičte ho minimálně tři týdny.Můžete si vyzkoušet, jestli u cvičení vydržíte, co vám přináší a nebo jestli vám postačí realizovat svá přání a hlubší studium magie ponecháte jiným. Druhý stupeň je podstatně náročnější na čas i množství cvičení. Dobu po kterou ho budete cvičit nelze předem určit ani předpokládat. Vaším úkolem je zvládnout všechny cviky tohoto stupně tak aby jste sami cítili značný pokrok. Pokud vám některý ze cviků bude činit potíže, nechoďte dál a zaměřte se právě na tento cvik. I tady platí, že vaše síla se rovná síle vašeho nejslabšího článku. Čím déle vydržíte u cvičení druhého stupně a čím dokonaleji je zvládnete, tím rychlejší bude váš postup ve stupni třetím. Při cvičení rozhodně nejde o co nejrychlejší dosažení vyšších stupňů. Buďte k sobě poctiví a tvrdí. Někdo bude schopen tato cvičení zvládnout během jednoho roku, někomu to potrvá čas mnohem delší. Odměna však rozhodně stojí za to. Stanete se neomezeným pánem svého života a svého mikrokosmu a nejenom jich.

Azoth
Azoth
Učeník
Učeník

Počet príspevkov : 83
Join date : 14.05.2011
Bydlisko : Žiar nad Hronom

https://azoth.forumsk.com

Návrat hore Goto down

Škola mágie Empty Re: Škola mágie

Odoslať  Sponsored content


Sponsored content


Návrat hore Goto down

Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.