Azoth - Ezoterické fórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Magické zrkadlo

Goto down

Magické zrkadlo Empty Magické zrkadlo

Odoslať  Azoth za Ne máj 29, 2011 8:49 pm

Technika zírání do magického zrcadla (cesty časem)

Tato technika je stará jako lidstvo samo. V době , kdy ještě nebyla zrcadla se používala hladina tmavých jezer. Namísto zrcadla lze použít i křišťálovou(skleněnou) kouli.

Je třeba zajistit dostatečný klid a soukromí. Zrcadlo postavíme v potemnělé místnosti na stůl pokrytý černou látkou, nebo papírem tak, aby se v něm odrážel tento tmavý podklad. Zapálíme svíčku, která by měla být jediným zdrojem světla. V zrcadle ji však nesmíme vidět. Posadíme se pohodlně proti zrcadlu a zahledíme do jeho hloubky. Zvolíme si oblast, ze které si přejeme vidět vize. Zavřeme oči a uvolníme se metodou popsanou v „ Magickém chrámu“ (škola magie). Potom oči otevřeme a zíráme do zrcadla. Myšlenky by měly zůstat pokojné. Kdy se dostaví vize je velmi individuální. Někomu stačí půlhodina, někdo potřebuje cvičení mnohokrát opakovat.

Tahle velmi jednoduchá metoda nás může provést naším nynějším životem zpět a chcete li, i před naše narození do životů minulých. Také můžeme klást konkrétní otázky a pomocí vizí dostávat odpovědi. Je třeba si uvědomit, že tyto odpovědi přicházejí ve formě symbolických obrazů a nedají se jednoznačně brát jako dogma. Jedná se spíše o rozhovor našeho vědomí s naším nevědomím. Z tohoto důvodu varuji před snahou číst tímto způsobem budoucnost. Je to však velmi dobrá metoda k poznávání sama sebe.
Azoth
Azoth
Učeník
Učeník

Počet príspevkov : 83
Join date : 14.05.2011
Bydlisko : Žiar nad Hronom

https://azoth.forumsk.com

Návrat hore Goto down

Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.